Jak odliczyć fotowoltaikę od podatku?

W Polsce rozwiązania z zakresu odnawialnych źródeł energii cieszą się coraz większą popularnością. Na przeciw temu wychodzi nasze Państwo, chcąc również zachęcić potencjalnych inwestorów – istnieje możliwość odliczenia kosztów zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznej od podatku dochodowego.

Czytaj więcej  

Ile kosztuje pompa ciepła?

Chyba wszyscy, którzy rozważają inwestycję w pompy ciepła, zastanawiają się, ile będzie kosztować takie przedsięwzięcie. Nie jest to jednak takie oczywiste, gdyż finalny koszt pompy ciepła zależy od wielu czynników

Czytaj więcej  

Jak odpowiednio dobrać pompę ciepła?

Dobór odpowiedniej pompy ciepła jest kluczowy dla zapewnienia komfortu termicznego w budynku oraz minimalizacji kosztów eksploatacyjnych. Warto zaznaczyć, że wybór pompy ciepła to inwestycja na dłuższy czas, dlatego warto zainwestować w urządzenie o dobrej jakości

Czytaj więcej  

Jak działa magazyn energii?

Magazyn energii to system, który pozwala na przechowywanie energii elektrycznej, produkowanej przez źródła odnawialne, takie jak panele fotowoltaiczne czy turbiny wiatrowe, oraz wykorzystanie jej w późniejszym czasie, gdy jest potrzebna.

Czytaj więcej  

Jak działają pompy ciepła?

Pompy ciepła mogą być wykorzystywane w różnych warunkach, np. w domach jednorodzinnych, w budynkach użyteczności publicznej, w przemyśle czy w rolnictwie.

Czytaj więcej  

Jak odpowiednio dobrać moc fotowoltaiki?

Przedstawiamy najważniejsze wskaźniki, jakimi należy się kierować przy doborze mocy fotowoltaiki, a także ile taka moc może wynosić w przypadku domu lub małej firmy.

Czytaj więcej  

Czy pompa ciepła to dobra inwestycja?

W artykule staramy się uzyskać odpowiedź na częste pytanie klientów. Czy inwestycja w pompę ciepła jest słuszna i zasadna ekonomicznie.

Czytaj więcej  

Program „Stop Smog” dla gmin i ich mieszkańców

Ministerstwo Klimatu i Środowiska wraz z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przejęli od Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii zadania związane z wdrażaniem programu „Stop Smog” od 1 stycznia 2021 roku.

Czytaj więcej  

Pompa ciepła z technologią EVI: rozwiązanie do efektywnego ogrzewania

W ostatnich latach wiele wysiłków skierowano na opracowanie efektywnych i ekologicznych rozwiązań grzewczych. Pompa ciepła z technologią EVI to jedno z najciekawszych innowacji w dziedzinie ogrzewania budynków, które zdobywa coraz większe uznanie zarówno wśród projektantów, jak i właścicieli budynków mieszkaniowych i komercyjnych. W niniejszym artykule zbadamy kluczowe aspekty tej technologii, jej zastosowanie i korzyści.

Czytaj więcej  

Nowe technologie dla ludzi i dla ochrony środowiska

Odnawialne źródła energii (OZE) odgrywają kluczową rolę w przejściu na niskoemisyjne, zrównoważone źródła energii. Istnieje wiele nowych technologii, które wciąż się rozwijają i wspierają ten cel. Artykuł zaprezentuje w pigułce kilka z nich.

Czytaj więcej  

Program „Energia na wsi” dla rolnictwa i spółdzielni energetycznych.

Od 25 stycznia 2023 ruszył długo oczekiwany, nowy program dla rolnictwa oraz spółdzielni energetycznych, który zwiastuje duży wzrost inwestycji w przemianę energetyczną, głównie dla sektora rolniczego.

Czytaj więcej  

Program dla rolnictwa „Agroenergia” na fotowoltaikę i pompę ciepła.

Od 1 października 2021 ruszyła kolejna odsłona programu „Agroeneria”, który jest wdrażany przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ze środków Narodowego Funduszu Środowiska i Gospodarki Wodnej i dotyczy inwestycji

Czytaj więcej