Intensywny rozwój odnawialnych źródeł energii w Unii Europejskiej w obliczu agresji Rosji, co z Polską?

Michał Zwyrtek partner UHY ECA, analizuje w swoim artykule w portalu slaskibiznes.pl plan odejścia od rosyjskich paliw jaki przedstawiła Komisja Europejska. W artykule znajdziecie Państwo komentarz naszego managera dotyczący sytuacji branży fotowoltaicznej. w Polsce

Czytaj więcej  

Dotacja Mój Prąd 4.0: Co warto wiedzieć?

Skierowany do gospodarstw domowych z terenu całej Polski rządowy program „Mój Prąd” doczekał się już czwartej edycji. I choć większości inwestorów jest bardzo dobrze znany jako jedno ze źródeł finansowania inwestycji w fotowoltaikę

Czytaj więcej  

Już ruszył Program "Moje Ciepło"

29 kwietnia 2022 roku wystartował zapowiadany w lutym program „Moje Ciepło”. Wnioski o dotację do wymiany lub montażu pompy ciepła można składać elektronicznie.

Czytaj więcej  

Program „Czyste Powietrze”: Co warto wiedzieć?

Program „Czyste Powietrze” jest skierowane do osób fizycznych będących właścicielami lub współwłaścicielami domu jednorodzinnego lub wydzielonego w takim domu lokalu mieszkalnego z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Czytaj więcej  

Pomoc uchodźcom z Ukrainy

Podjęliśmy decyzję, że w naszej siedzibie w Rudołtowicach, koło Pszczyny przygotujemy i uruchomimy bezpłatne miejsca zakwaterowania dla osób które uciekają przed wojną.

Czytaj więcej  

Opłata mocowa w 2022 roku wzrośnie

Nowa stawka dla odbiorców ryczałtowych wyniesie w 2022 roku, w zależności od konsumpcji energiielektrycznej, od 2,37 zł do 13,25 zł miesięcznie – podał Urząd Regulacji Energetyki (URE).

Czytaj więcej  

Mój Prąd 4.0 - co gdzie i kiedy?

AKTUALNOŚCi: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej będzie kontynuował prace nad nową edycją programu czyli Mój Prąd 4.0 Rozpoczęcie naboru wniosków o dotacje z nowej wersji programu planowane jest obecnie na pierwszy kwartał 2022 roku.

Czytaj więcej  

Ludzie "rzucili się" na fotowoltaikę gdy pojawił się projekt ustawy OZE i prognozowane wzrosty cen prądu.

Czy to koniec rozwoju fotowoltaiki w Polsce? Czy nowy projekt ustawy to hamulec dla rozwoju OZE w naszym kraju? Co możemy zrobić aby się zabezpieczyć przed prognozowanym 30% wzrostem cen energii elektrycznej. Ile mamy czasu na decyzję?

Czytaj więcej  

Panele fotowoltaiczne a kolektory słoneczne

Określenia panele fotowoltaiczne i kolektory słoneczne nader często są używane zamiennie, co jest błędem i może skutkować poważnymi nieporozumieniami już na etapie projektu instalacji, zwłaszcza jeśli dostawca fotowoltaiki specjalizuje się również w solarach.

Czytaj więcej  

Panele mono czy polikrystaliczne?

Technologia ogniw fotowoltaicznych stale się rozwija oferując nam możliwość korzystania z paneli fotowoltaicznych o coraz wyższej sprawności.

Czytaj więcej  

Darmowy prąd przez lata? Oto fotowoltaika

Na dachach polskich domów widać coraz więcej paneli PV, Polacy coraz chętniej decydują się na alternatywne źródła energii. To stosunkowo niedroga i ekologiczna inwestycja, która zwróci się już po kilku latach a my – będziemy cieszyć się darmową energią elektryczną.

Czytaj więcej  

Mój Prąd 3.0 co powinniśmy wiedzieć?

Zasady oraz Harmonogram przyznawania dotacji do fotowoltaiki w 2021 roku w ramach programu Mój Prąd 3.0; Odpowiadamy na 7 najczęściej zadawanych pytań przez beneficjentów programu.

Czytaj więcej