Opłata mocowa w 2022 roku wzrośnie

Nowa stawka dla odbiorców ryczałtowych wyniesie w 2022 roku, w zależności od konsumpcji energiielektrycznej, od 2,37 zł do 13,25 zł miesięcznie – podał Urząd Regulacji Energetyki (URE).

Czytaj więcej  

Mój Prąd 4.0 - co gdzie i kiedy?

AKTUALNOŚCi: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej będzie kontynuował prace nad nową edycją programu czyli Mój Prąd 4.0 Rozpoczęcie naboru wniosków o dotacje z nowej wersji programu planowane jest obecnie na pierwszy kwartał 2022 roku.

Czytaj więcej  

Ludzie "rzucili się" na fotowoltaikę gdy pojawił się projekt ustawy OZE i prognozowane wzrosty cen prądu.

Czy to koniec rozwoju fotowoltaiki w Polsce? Czy nowy projekt ustawy to hamulec dla rozwoju OZE w naszym kraju? Co możemy zrobić aby się zabezpieczyć przed prognozowanym 30% wzrostem cen energii elektrycznej. Ile mamy czasu na decyzję?

Czytaj więcej  

Panele fotowoltaiczne a kolektory słoneczne

Określenia panele fotowoltaiczne i kolektory słoneczne nader często są używane zamiennie, co jest błędem i może skutkować poważnymi nieporozumieniami już na etapie projektu instalacji, zwłaszcza jeśli dostawca fotowoltaiki specjalizuje się również w solarach.

Czytaj więcej  

Panele mono czy polikrystaliczne?

Technologia ogniw fotowoltaicznych stale się rozwija oferując nam możliwość korzystania z paneli fotowoltaicznych o coraz wyższej sprawności.

Czytaj więcej  

Darmowy prąd przez lata? Oto fotowoltaika

Na dachach polskich domów widać coraz więcej paneli PV, Polacy coraz chętniej decydują się na alternatywne źródła energii. To stosunkowo niedroga i ekologiczna inwestycja, która zwróci się już po kilku latach a my – będziemy cieszyć się darmową energią elektryczną.

Czytaj więcej  

Mój Prąd 3.0 co powinniśmy wiedzieć?

Zasady oraz Harmonogram przyznawania dotacji do fotowoltaiki w 2021 roku w ramach programu Mój Prąd 3.0; Odpowiadamy na 7 najczęściej zadawanych pytań przez beneficjentów programu.

Czytaj więcej  

Słoneczna Żywiecczyzna - YAP Partners na liście wykonawców

Projekt dofinansowania dla mieszkańców 10 gmin powiatu Żywieckiego na realizację 3000 instalacji. W dn. 19 sierpnia br. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach podpisano umowę na realizację Projektu „Słoneczna Żywiecczyzna”. Decyzję o wyborze żywieckiego projektu otrzymano w maju br. ale dopiero formalne podpisanie umowy umożliwia rozpoczęcie procedur związanych z realizacją tej inwestycji.

Czytaj więcej  

OZE, Fotowoltaika dziś i jutro

Kryzys ekonomiczny spowodowany pandemią COVID-19 powinien zmobilizować przedsiębiorców do skorzystania z ulg i preferencji podatkowych, które poprawią płynność finansową i złagodzą długofalowe skutki kryzysu.

Czytaj więcej  

Fotowoltaika – czy to się opłaca?

Fotowoltaika to obecnie bardzo modne pojęcie, popularne przede wszystkim ze względu na globalne dążenia do ograniczenia negatywnego wpływu człowieka na środowisko. Liczba jej zwolenników rośnie jednak nie tylko ze względu na świadomość ekologiczną. Wiele osób twierdzi, że to się po prostu opłaca. Sprawdzamy, czy faktycznie inwestycja w fotowoltaikę może faktycznie być korzystna dla przysłowiowego Kowalskiego.

Czytaj więcej  

NFOŚiGW zwiększa budżet „Mojego Prądu” o dodatkowe 100 mln zł

Choć nabór wniosków w programie „Mój Prąd” trwa jeszcze do 18 grudnia br., to wnioskodawcy już wyczerpali miliardową pulę dotacji na mikroinstalacje fotowoltaiczne. Ale jest dobra wiadomość: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej nie zamyka naboru i dokłada dodatkowe 100 mln zł na inwestycje w produkcję energii elektrycznej z prosumenckich instalacji PV o mocy 2-10 kW.

Czytaj więcej  

Opłata mocowa. Ból głowy dla gospodarstw domowych oraz przedsiębiorców.

Fotowoltaika staje się coraz bardziej atrakcyjnym rozwiązaniem ograniczającym wysokość zagrażającej przedsiębiorstwom „Opłaty Mocowej”.

Czytaj więcej