Słoneczna Żywiecczyzna - YAP Partners na liście wykonawców

Projekt dofinansowania dla mieszkańców 10 gmin powiatu Żywieckiego na realizację 3000 instalacji. W dn. 19 sierpnia br. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach podpisano umowę na realizację Projektu „Słoneczna Żywiecczyzna”. Decyzję o wyborze żywieckiego projektu otrzymano w maju br. ale dopiero formalne podpisanie umowy umożliwia rozpoczęcie procedur związanych z realizacją tej inwestycji.

Czytaj więcej  

OZE, Fotowoltaika dziś i jutro

Kryzys ekonomiczny spowodowany pandemią COVID-19 powinien zmobilizować przedsiębiorców do skorzystania z ulg i preferencji podatkowych, które poprawią płynność finansową i złagodzą długofalowe skutki kryzysu.

Czytaj więcej  

Fotowoltaika – czy to się opłaca?

Fotowoltaika to obecnie bardzo modne pojęcie, popularne przede wszystkim ze względu na globalne dążenia do ograniczenia negatywnego wpływu człowieka na środowisko. Liczba jej zwolenników rośnie jednak nie tylko ze względu na świadomość ekologiczną. Wiele osób twierdzi, że to się po prostu opłaca. Sprawdzamy, czy faktycznie inwestycja w fotowoltaikę może faktycznie być korzystna dla przysłowiowego Kowalskiego.

Czytaj więcej  

NFOŚiGW zwiększa budżet „Mojego Prądu” o dodatkowe 100 mln zł

Choć nabór wniosków w programie „Mój Prąd” trwa jeszcze do 18 grudnia br., to wnioskodawcy już wyczerpali miliardową pulę dotacji na mikroinstalacje fotowoltaiczne. Ale jest dobra wiadomość: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej nie zamyka naboru i dokłada dodatkowe 100 mln zł na inwestycje w produkcję energii elektrycznej z prosumenckich instalacji PV o mocy 2-10 kW.

Czytaj więcej  

Opłata mocowa. Ból głowy dla gospodarstw domowych oraz przedsiębiorców.

Fotowoltaika staje się coraz bardziej atrakcyjnym rozwiązaniem ograniczającym wysokość zagrażającej przedsiębiorstwom „Opłaty Mocowej”.

Czytaj więcej  

Jak działa fotowoltaika?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, w jaki sposób ogniwa zamieniają energię słoneczną w energię elektryczną, która następnie płynie w naszych instalacjach? Przeczytaj, aby się dowiedzieć!

Czytaj więcej  

YAP autoryzowanym partnerem KENO

Nasza firma uzyskała statut autoryzowanego partnera i instalatora Keno w zakresie budowy, montażu, działania, projektowania, doboru urządzeń oraz konstrukcji montażowych oferowanych przez firmę KENO. Dzięki temu zakupione w naszej firmie i zainstalowane przez naszych instalatorów elektrownie słoneczne są objęte świadczeniami gwarancyjnymi i pogwarancyjnymi. Nasza firma udziela gwarancji oraz ma prawo serwisować i odbierać wykonane instalacje.

Czytaj więcej