Pompy ciepła są coraz częściej stosowane jako ekologiczna i ekonomiczna alternatywa dla tradycyjnych systemów grzewczych. Mogą być zasilane energią elektryczną lub energią ze źródeł odnawialnych, takich jak panele słoneczne czy turbiny wiatrowe, co czyni je jeszcze bardziej przyjaznymi dla środowiska. Jeśli chodzi o ekologiczne rozwiązania w nowoczesnym budownictwie, coraz częściej wybierane są pompy ciepła. Rybnik wraz z okolicami to jeden z najważniejszych dla nas obszarów, gdzie prowadzimy naszą działalność. 

Pompy ciepła – produkty najwyższej jakości w Rybniku!

 Oferowane przez nas pompy ciepła w Rybniku i okolicach to zawsze produkty najwyższej jakości, których instalacją przeprowadzamy po wcześniejszym zapoznaniu się z oczekiwaniami oraz możliwościami nieruchomości. Na budowę standardowej pompy ciepła składają się następujące elementy: parownik – tu ciepło pobierane jest z otoczenia i przekazywane do czynnika chłodzącego, który krąży w obiegu pompy ciepła; sprężarka – odpowiada za przepompowywanie czynnika chłodzącego pomiędzy parownikiem a skraplaczem; skraplacz – to element, w którym ciepło przekazywane jest z czynnika chłodzącego do systemu grzewczego budynku lub do ciepłej wody użytkowej; zbiornik akumulacyjny – może być elementem opcjonalnym, ale często używanym w systemach grzewczych z pompą ciepła; układ sterowania – zarządza pracą poszczególnych elementów pompy ciepła. Pompy ciepła działają na zasadzie obiegu zamkniętego, co oznacza, że czynnik chłodzący krąży wewnątrz systemu i nie jest uwalniany do otoczenia. 

Pompy ciepła Rybnik – specjaliści z wieloletnim doświadczeniem!

Dzięki ogromnemu doświadczeniu i stosowaniu najlepszych rozwiązań na rynku, mamy doskonałe opinie wśród Klientów i szereg realizacji, jak m.in. pompy ciepła. Rybnik to miasto szczególnie nam bliskie – wszystkich mieszkańców i przedsiębiorców zainteresowanych taką inwestycją, zapraszamy do kontaktu.

  • Wolności 98b, 43-229 Rudołtowice, Polska
  • YAP Partners Sp. z o.o. KRS 0000441630; NIP 6381806104; Kapitał zakładowy 50 000,00 ZŁ